Sarbinowo

Powrót do strony głównej

Sarbinowo to fantastyczna miejscowość do spędzenia urlopu w gronie rodzinnym. Położona jest 7 km na zachód od Mielna w województwie zachodniopomorskim. Dawniej mieszkali tu tylko rybacy i rolnicy, dopiero zaś pod koniec XIX wieku zaczęli przyjeżdżać tu letnicy. Obecnie jest to jedna z bardzo atrakcyjnych miejscowości letniskowych, ściągająca każdego roku wielu wczasowiczów. Wizytówką Sarbinowa jest neogotycki kościół z 1856 roku, w którym w sezonie odbywają się koncerty organowe przy udziale znanych wykonawców, także operowych. Sarbinowo to również miejsce aktywnego wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem okolicy, za sprawą wyznaczonych szlaków turystycznych - pieszych i rowerowych. To idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie spokój oraz wypoczynek z dala od zgiełku.
Miejscowość położona bezpośrednio przy plaży, wzdłuż której wybudowana została najładniejsza promenada w Polsce. Sarbinowo posiada połączenie typu bus z dworcem PKS i PKP w Koszalinie.
Główne życie wakacyjne odbywa się wzdłuż ulicy Nadmorskiej, gdzie znajdują się bary, kawiarnie, restauracje oraz budki z lodami i deserami. Dla dzieci można znaleźć mnóstwo atrakcji, takich jak wesołe miasteczko oraz wszelkiej maści symulatory, małe karuzele oraz bujaki. Wieczorami wakacje mogą urozmaicić otwarte kawiarnie, puby oraz bar karaoke. Obecnie Sarbinowo rozwija się w szybkim tempie i co roku powstają nowoczesne ośrodki, mogące zadowolić każdego turystę. Każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od wygodnie i nowocześnie urządzonych apartamentów, poprzez komfortowe i w pełni wyposażone domki wraz z dużymi placami zabaw, a na ośrodkach SPA skończywszy. Wspaniały mikroklimat okolicy, powietrze bogate w jod oraz sąsiedztwo obszarów leśnych - to wszystko sprawia, że do Sarbinowa chce się wracać.

OFICJALNA STRONA SARBINOWA: KLIKNIJ

Ważne adresy i numery telefonów

Sarbinowo

Sarbinowo